Środa, 24 Lipca 2024 r. 206 dzień roku. Imieniny: Antoni, Kinga, Krystyna

Ceny sukien ślubnych

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to wyzwanie dla niejednej Panny Młodej. Każda pragnie mieć niepowtarzalną kreację, która będzie wzbudzała zachwyt w oczach weselnych gości jak i również była zadowoleniem dla jej właścicielki.

Najczęściej przygotowania ślubne rozpoczynamy od doboru odpowiedniej garderoby ślubnej. Kobiety mają to zadanie utrudnione, ponieważ każda przyszła Panna Młoda pragnie na własnym ślubie wyglądać olśniewająco a zarazem nietypowo. Jednakże zakup sukni ślubnej prosto z salonu to wydatek, który dość mocno obciąża weselny budżet. Gdy dysponujemy ograniczonymi możliwościami finansowymi możemy uszyć suknię ślubną od podstaw i regularnie uczęszczać na przymiarki. Takie rozwiązanie jest idealne dla kobiet, które mają problem ze znalezieniem wymarzonej sukni ślubnej lub pragną zaoszczędzić na jej kupnie. Podejmując się organizacji wesela niemal każda para pragnie wydać jak najmniej i jednocześnie jest skłonna do rezygnacji z wielu rzeczy w imię innych elementów weselnych. Większość kobiet Panna Młoda nie potrafi zrezygnować z nietypowej sukni ślubnej, o jakiej marzyła od dzieciństwa.

 

Wybór sukni ślubnej prosto z salonu

W profesjonalnych salonach, gdzie odbywa się sprzedaż sukien ślubnych ich ceny oscylują w granicy od 1500 złotych do ponad 7000 złotych. Mimo faktu, iż zakup sukni w salonie to nieustannie jedna z najdroższych alternatyw, coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z propozycji oferowanych przez sieć salonów ślubnych. Na pewno na korzyść takich decyzji przemawia dostępność wzorów, fasonów i kolorów, które wpływają na popularność wśród przyszłych Panien Młodych. Jednocześnie gdy przypadnie nam do gustu suknia znajdująca się na wieszaku, a jej rozmiar jest zupełnie inny od tego, który nosimy na co dzień mamy możliwość otrzymania sukni w naszym rozmiarze na specjalne zamówienie bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat z tego tytułu. Ponadto w większości cen sukien ślubnych, które figurują na metkach są wliczone poprawki krawieckie, co warto mieć na uwadze, gdy rozważamy ewentualny zakup sukni w salonie. Jednakże to właśnie w tym miejscu najczęściej przyszłe Panny Młode dokonują zakupów, a potem cieszą się własną suknią ślubną przez lata. Warto również pamiętać, że gdy zdecydujemy się na kupno sukni ślubnej w salonie i wybierzemy najbardziej odpowiadający rozmiar względem naszej sylwetki możemy również zakupić pozostałe dodatki – takie jak ślubna bielizna, welon, rękawiczki czy torebka i pozostałe akcesoria kształtujące charakter naszego stroju. Gdy decyzja o zakupie danego egzemplarza sukni ślubnej zostaje podjęta jesteśmy zobowiązani wpłacić zaliczkę na poczet danego salonu. W zależności od miasta i lokalizacji salonu wartość zaliczki mieści się w granicach od 30 – 60 % ceny całkowitej danego modelu sukni ślubnej.

 

Oszczędniejsza alternatywa – Wypożyczenie sukni z komisu

Gdy dysponujemy ograniczonym budżetem ślubnym lub pragniemy, aby wydać jak najmniej na przygotowania weselne świetnym pomysłem może okazać się wypożyczenie sukni ślubnej od określonej firmy komisowej. To właśnie w tym miejscu możemy upolować naprawdę wyjątkowy egzemplarz sukni ślubnej, w której będziemy czuły się nietypowo i elegancko, ale również mamy możliwość zakupić suknie od znanych projektantów po okazyjnych cenach. Z tego względu to alternatywne miejsce cieszy się ogromną rangą popularności wśród przyszłych Panien Młodych. Koszt wypożyczenia pojedynczego egzemplarza sukni ślubnej waha się w granicy od 100 zł do 500 zł. Jednak należy mieć na uwadze, że w cenie nie znajdują się poprawki krawieckie oraz akcesoria.

 

Wypożyczalnie sukien ślubnych

Gdy po godzinach poszukiwań tej wymarzonej i niezwykłej sukni wciąż nie wybraliśmy odpowiedniego egzemplarza a sen z powiek spędzają nam dalsze poszukiwania wystarczy skoncentrować się na ofercie pobliskich wypożyczalni sukien ślubnych, w których przy odrobinie wysiłku możemy upolować naprawdę niezwykłe stylizacje. Ceny za wypożyczenie pojedynczego egzemplarza sukni ślubnej zaczynają się od przedziału500 złotych a kończą na 2000 zł. Jednak warto mieć na uwadze, że zazwyczaj w takich wypożyczalniach nie znajdziemy najnowszych kolekcji od projektantów, a jedynie pozostałości po starych kolekcjach. W związku z tym mamy ograniczoną możliwość wyboru, ale nie wykluczone, że znajdziemy wśród starszych egzemplarzy model sukni, który nas zachwyci. Nie mniej jednak uważnie przeglądając każdy egzemplarz i poszukując pomiędzy wieszakami tej wymarzonej sukni jest szansa, że znajdziemy coś, zgodnego z naszymi wymiarami i upodobaniami. W takim miejscu niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja, najlepiej na kilka miesięcy przed planowaną ceremonią.

 

W przypadku zniszczeń sukni osoba, która wypożyczyła ją zobowiązana jest do uiszczenia kary pieniężnej, której wysokość jest ściśle uzależniona od wielkości zniszczeń i wynosi od 50 zł – 400 zł. Z tego względu, gdy decydujemy się na wypożyczenie danej sukni ślubnej należy być przede wszystkim ostrożną osobą, ponieważ taka wysokość kary pieniężnej może mocno obciążyć weselny budżet.